چگونه یک حامی برای چابکی پیدا کنیم؟

Business People Analyzing Statistics Financial Concept

حرکت و دگرگونی به سمت چابکی میتواند بسیار پیچیده باشد. انجام این کار بدون رهبری درست منجر به موفقیت نخواهد شد. در تمام طول تحول و دگرگونی برای چابک شدن به شخصی نیاز دارید که به آن اسپانسر یا حامی می‌گوییم.

اقدامات و فعالیت‌های یک اسپانسر مانند کاپیتان برای یک کشتی است. کاپیتان مقصد را مشخص می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که کشتی در مسیر درستی درحال حرکت است.

حامی نقشی است که  وجود آن برای موفقیت تیم و تمامی مراحل دگرگونی و تغییر به سمت چابکی ضروری است.

اسپانسر باید تیم مدیران را به صورت منظم، بروز نگه دارد. منظور از بروز بودن منظم این نیست که مدیران صرفا در جلسات هفتگی کارکنان حضور پیدا کنند و بروز باشند بلکه حامی باید به صورت منظم با مدیران در ارتباط باشد و آنها را در جریان امور قرار دهد.

مسئله اینجاست که چگونه می توانیم حامی مناسب را در شرکت خود پیدا کنیم؟

خوب کافیه نگاهی به تیم مدیران اجرایی و ارشد کنید. حتما مدیری وجود دارد که در تعداد زیادی از پروژه‌های مهم شرکت حضور داشته است. معمولا این مدیر در میان همتایانش بسیار قابل اعتماد و دوستانه است و سایرین برای حفظ روابط با آن مدیر بسیار تلاش می‌کنند. این یک مدیر عالی برای حمایت از پروژه پایلوت شما خواهد بود.

علاوه بر این‌ها اسپانسر سرمایه لازم برای آموزش و مربیگری ) Coaching ) را تامین می‌کند.

حامی همچنین آموزش برای مدیران را از زمان شروع تغییر به سمت چابکی را تشویق می‌کند. معمولا همه آموزش افراد درون تیم را یادشان می‌ماند اما اغلب آموزش مدیران را فراموش می‌کنند. این مرحله را فراموش نکنید. این آموزش‌ها برای آمادگی مدیران در بالا و پایین‌های مسیر تغییر به چابکی ضروری است. با وجود یک همراه آموزشی خوب مدیران می‌توانند زمانهایی که دریا کسب و کار طوفانی می‌شود از پس مشکلات بربیایند.

اسپانسر شما فردی است که ارزش و ضرورت آموزش را در تمام سطوح درک میکند و پیگیر اجرای آنهاست.

بنابراین، دوباره برای یک اسپانسر با پتانسیل به دور و بر خود نگاه کنید که ارتباط خوبی میان همتایان خود دارد. اسپانسر نماینده کل شرکت در تیم چابک شماست. آن‌ها چشم انداز  این که چرا و چگونه شرکت به سمت چابک حرکت می‌کند را تنظیم می‌کنند.

حامی یک مجموعه کلیدی از موضوعات گفتگو را توسعه میدهد که نیازها و نگرانی‌های هر کسی را که تحت‌تاثیر این مهاجرت به چابکی قرار می‌گیرد، مورد توجه قرار می‌دهد.

همانطور که به دنبال اسپانسر میگردید مطمئن شوید که آنها یک درک درست از تصویر کلی چابکی داشته باشند. این یک نکته کلیدی برای موفقیت است. برای این تغییر نیاز به تغییر فرهنگی است.

تغییر فرهنگی به سمت چابک به خودی خود میتواند یک فعالیت مشکل آفرین و تریکی باشد. ممکن است شامل تغییر و یا حتی تعدیل در پاداشها برای تشویق رفتارهای چابک باشد. همچنین به معنی توسعه و انتشار معیار و اندازه‌گیری موفقیت است.

یک حامی باید مایل باشد که به طور آشکار و عمومی موفقیت را تشخیص دهد و روحیه تیم را افزایش دهد.

برای آخرین مورد اسپانسر فردی  خواهد بود که موانع تاکتیکی برای موفقیت یک تیم را برطرف می‌کند. برای مثال اگر تیم شما به هر دلیلی نیاز به آموزش و مربیگری بیشتری داشته باشد، حامی شخصی است که این نیاز را برآورده خواهد کرد.

پس زمانی که در حال جستجو برای یک حامی مناسب هستید دنبال فردی باشید که با همه افراد در سطوح مختلف سازمان راحت باشد.

تیم شما باید برای به اشتراک گذاری صادقانه بازخوردها با حامی راحت باشند تا از آن حمایت کنند. این فرض که حامی شما باید یک فرد فنی باشد را کنار بگذارید. ویژگی های کلیدی حامی موفقیت آمیز، رهبری، نفوذ و قابلیت دسترسی هستند.

اسپانسر نیز مانند کاپیتان هر کشتی، باید دیگران را در طول مسیر هدایت کند و پذیرای پیشنهاد همگان باشد.

اگر به دنبال این ویژگی‌ها بگردید، مطمئن باشید که به راحتی اسپانسر مناسب برای تیم چابک تان را خواهید بود.

Share Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

فرم ورود به پروداکت

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در پروداکت